Oct 26, 2011

"Oh no, not you again!"

Inglismaal on parimate ülikoolilõpetajate pärast võitlemine liikunud uuele tasemele - see on suur majandusharu ning ettevõtted ei hoia ressursside pealt kokku, et parimaid lõpetajaid endale napsata.

Sain näha Goldman Sachsi värbamisüritust kogu oma hiilguses - umbes 400 valitud üliõpilast kutsuti peakorterisse, kus neid ootas kompanii esitlus ning catering kõige kallimate jookidega. Usun, et noorele inimesele jättis selline vastuvõtte unustamatu mulje ning tulevase töökoha kasuks otsustamine oli noorte jaoks juba peaaegu nende eest ära tehtud. Kuna nad saavad lubada endale ainult kõige paremaid ülikoolilõpetajaid, on ka nende valikuprotsess erakordselt põhjalik. Kuulsin, et keegi kandidaat oli peale 17t intervjuud tagasi lükatud. Ehk seal on veel etappe...

Üks teine ettevõte testis aga kandidaate järgmiselt: peale hindamiskeskust paluti soovijatel dringile jääda. Ning positiivse hinde said need, kes võtsid dringi vastu ja jäid kõige kauemaks, kuid väga liiale ei läinud. Terviseks!

Kasutasin partnerorganisatsiooni tegemistega tutvumisest ülejäänud vaba aega, et rääkida mõnede valitud Londonis elavate Eesti ülikoolilõpetajatega. Sain kokku kolme tohutult armsa inimesega - kuigi eesti keel kõlas juba väikese aktsiendiga oli neil kodumaa-armastus sügaval olemas ning sain palju rääkida sellest mis Eestimaal praegu toimumas on. Äkki mõni neist sai inspiratsiooni, mida tulevikus teha?

Ja psühholoogist kursaõel Maial (kes aitas öömajaga) oli üks tore naaber kelle uksematil oli järgmine kiri: "Oh no, not you again!" Hommikul metroo peale minnes oli alati muie huulil.

No comments: