Apr 23, 2008

Peda Folk oli eile, aga ta tuleb järgmine aasta uuesti!

Allpool Peda Folgi viimane pressiteade!


Kui peaks võtma Peda Folgi kokku mõnede lühilausetega siis oleksid need:

* Kõikvõimalikud loovad viisid kuidas üritus toimuma panna ning leida alternatiivne võimalus palga maksmiseks abilistele (N: üüri maksmine tudengite tööjõuga)
* liblikad kõhus tänu eelarvele
* 3 korralduskuu jooksul kaotatud 6 kg kehakaalust.

...ja kõikvõimalikud väljakutsed mis tulevad sealtpoolt kuskohast neid absoluutselt oodata ei osanud. Lohutuseks: kui asjad mõnikord valesti ei lähe siis tähendab, et sa ei teegi tegelikult midagi! Tegijal juhtub (TLÜs tegid Länn ja Janne sellest kunagi isegi rinnamärgi)
Kui lapsena pragada said, siis oli kohe pill lahti. Keskas jäi okas hinges. Sõjaväes hakkas nahk peale kasvama, kuid ikka tekkis soe tunne kuklasse kui millegagi vahele jäid. Raamatuid müües aga juba otsisin inimesi, kes sinuga halvasti ümber käivad - väike lõbus vaheldus päeva! TAKE YOUR BOOKS AND PUT THEM INTO YOUR B...!

Vigasid teeb inimene igas kogemuseastmes, lihtsalt vanemana ei tunne sa end nii sitasti ning suudad rohkem kontrollida oma reageeringut.

Igatahes selline ta oli, suutsime Terevisioonis koos ühe veteraniga saata välja sõnumi vanadele pedafolkaritele kogunemiseks, tuua Peda Folgi Eesti Vabariigi kaitse alla (EV90), üle aastate taastada akustilise programmi vabalava näol ("See on õige folk!"), õhtujuhtide Venno ja Kristina hea performance, kõige rohkem kandideerinud bände, nende kõrgem kvaliteet ning suurim meediakajastus üldse (http://www.esindus.ee/index.php?pedafolk&menyy=1-0-3).

Mida ei suutnud: publikurekord ning kasum - see jääb järgmise aasta korraldajate südamele!


21. aprill 2008

Homme toimub Peda Folk!

Sel aastal 36. korda toimuv tudengimuusika festival Peda Folk 2008 leiab aset 22. aprillil algusega kell 19:30 Kultuurikatlas.

Vahetult enne ürituse algust sõidab buss Laululahingust tuntud Tallinna Ülikooli Meeskooriga läbi Tallinna Pedagoogilise Seminari ning Tallinna Tehnikaülikooli ühiselamud, mille akende all antakse lühike välikontsert viimaste kõhklejate üritusele meelitamiseks. Buss peatub kell 18:45 TPSi hoovis ning kell 19:15 TTÜ Academic Hosteli õuel.

Ürituse projektijuhi Margus Otsa sõnul soovitakse selle aasta üritusel lisaks muusikalisele elamusele pakkuda ka sügavamat mõtlemisainet: „Meie sooviks oleks läbi teravmeelsete vahepalade käsitleda mitmeid teemasid, mis peaks nii mõnelegi inimesele muige suule tooma. Õhtujuhtide tekstid on väga põhjalikult ette valmistatud.“ Õhtut juhivad endise Tallinna Pedagoogikaülikooli vilistlane ning tuntud näitleja Venno Loosaar, uut põlvkonda esindab Tallinna Ülikoolis viimasel kursusel psühholoogiat õppiv Kristiina Rein. „Vennot teab pea iga Eesti inimene, Kristiina on alles oma lavakarjääri nii tantsijana kui õhtujuhina alustamas,“ lisas Ots.

Selle aasta Peda Folgil astuvad üles 33 kandideerinud bändi seast konkursi korras välja valitud Veebruar, Kognito, The Filler ja KukeProtest. Konkursiväliselt pääsesid edasi tudengipeolt Jäälõhkuja "Parim tudengibänd 2008" tiitli võitnud T:69 ning selle aasta Noortebändi võitja Groundhog Day. Pealavast eraldi töötab ka vabalava, kus igaüks saab oma loomingut publikule esitada – seda siiski vaid ise akustilisi pille kaasa võttes või a cappella. Siiski on vabalava impulsiivsete ülesastujate meelitamiseks varustatud ka kitarriga.

Otsa sõnul ei ole üritus mõeldud ainult tudengitele: „Antud festival ei ole ainult tudengipidu vaid koht, kuhu saab tulla vaatama, kuidas tänapäeva noored muusikat teevad ning maailma näevad. Mitmetest endistest tudengitest on kujunenud välja koguni oma kindlad seltskonnad, keda igal aastal üritusel näeb. Püüame luua mõnusa ja pingevaba õhkkonna igale Peda Folgil viibijale. Samal põhjusel ei ole läbi aastate peetud vajalikuks teha üritusest bändikonkurssi – juba folgile esinema pääsemine ise on auhind.“

Peda Folk kutsuti ellu 1972. aastal tollase Tallinna Pedagoogilise Instituudi rahvuslikult meelestatud tudengite poolt kui võimalus esitada üliõpilasloomingut. Kuigi seda võimalust on kasutanud ka tantsijad, moeloojad ja luuletajad, on oma 35-aastase ajaloo vältel üritusest siiski välja kasvanud peamiselt muusikale keskenduv festival. Selle aasta Peda Folk kannab „Eesti Vabariik 90“ märki.

Peda Folk toimub Tallinna Tudengite Kevadpäevade raames, seda korraldab Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonna Kultuuriklubi.

2 comments:

maria said...

Margus, kus uuemad sissekanded on??!! Ma ju ootan

margunnar said...

jees,

panin nyt see-eest veidi pikemalt ka