Jul 19, 2010

Hunt-Kriimsilm OÜ/Arvo A.

Tegin hiljuti ühe müügikoolituse ning vaatasin nalja pärast üle oma tagasihoidliku ettevõtlusteemalise portfoolio. Niipalju kui huvi on olnud ja kooli-töö kõrvalt aega/jõudu üle on jäänud, on aastate jooksul on sinna mahtunud üsna palju suhteliselt erinevaid projekte: müümine, müügijuhtimine ja -koolitus, tootmise projektijuhtimine, meediakajastuse organiseerimine, kodulehekülje teostuse vahendamine, ürituste korraldamine ning nooremana ka õhtujuhtimine. Hunt-Kriimsilm OÜ.

Ühest küljest on multifunktsionaalsus nagu šveitsi ohvitseri nuga, kus iga olukorra jaoks on mingi sobiv instrument olemas. Teisest küljest võib see olla kahjulik investeering spetsialistile, kes päev läbi ühte asja tegema peab - samas kokkupandud terad ei sega ka. Selline nuga kasulik kiiresti muutuvas keskkonnas kus ettetulevate probleemide vorm on sageli prognoosimatu. On vaja pliiatsit teritada, küüned ära lõigata ning seejärel pudel veini lahti teha - kõik tehtud ühe riistaga!

Uues töökohas on aeg vaadata taas üle raamatumüügi tõed. Suurelt mõtlev organisatsioon ei levita oma sõnumit ainult ise vaid leiab võimaluse selle nakkushaiguse taoliseks muutmiseks; see levib nagu katk, Must Surm, klatš või võrkturustus. Hea värbaja ei ole mitte see kes palju inimesi värbab vaid see kes lisaks koolitab/motiveerib teisi inimesi uusi liikmeid värbama. Ja kes omakorda uusi liikmeid värbavad ning omakorda värvatuid uusi liikmeid värbama panevad jne.

* * *

Mul on hea meel, et võin (enne seda postitust) nimetada enda sõbraks Arvot - väga põnevat ja hea huumorisoonega endist TPÜ haldusjuhti, kes maailma ringi rändab ning head teeb. Viimased seiklused on tal Indiast, Kolumbiast ja Hispaaniast. Kui teda esimest korda nägin siis karjus ta mulle ja ühele teisele poisile üle PEDA keeltemaja fuajee "Hahaa, näe p*ded (tegime tol ajal kursavendadega poiste tantsu-kultusbändi Spice Boys)!" Sõber solvus kuid mina tundsin, et selle mehega saab veel kõvasti nalja; võinuks koguni öelda, et "armastus esimesest silmapilgust." Ei ole paremat komplimenti kui avalik pisike kade norimine - sest tüdrukute tähelepanu ja kuulsus oli tol ajal kõige tähtsam asi ning olen kindel, et Arvo koos teiste haldusjuhtidega pidi peale seda veel tihedamini aeroobikas ja kõhutantsus käima hakkama.

Arvo on usin väljamaa kombeid proovima ning populariseerima. Nagu Kalevipoeg, kes välismaal käis ja tarkuse Eestisse ära tõi. Üle ega ümber ei saa Arvo sarnasusest ühe filmistaariga.

Arvo on enda maakohta Viljandimaal teinud oma hiiglasliku paisjärve, mis pole isegi Regio kaartidele jõudnud. Tundus üsna palju kala täis olevat - 12 keskmist roosärge tuli ikka väga lühikese ajaga. Kõige suurem pääses, nagu ikka, kalda juures plehku.

* * *

Mikker

Ideaalne pilt kasutamaks mõnes personaliotsingufirma reklaamis: "Oled kindel, et oled palganud õige töötaja?"

No comments: