"Margus ma lähen talle järgi, ma võtan püksid ära!" hüüdis onupoeg kui talle Kasaril ca 3 kilone (pikkus soomuskatte lõpuni 70 cm) haug otsa tuli, korralikult õnge otsas trallitas ja lõpuks kalda ääres vesiroosidesse takerdus. Lahtiriietumise kiirus oleks andnud au ka Chippendalesile, Spice Boys'ist rääkimata. Kahv käes hüppas trussikutes onupoeg hiiglasele järgi ning tõi ta kaldale. Kalameheriietusele võiks olla veel üks nõudmine - kiiresti eemaldatav. On varemgi kuuldud kuidas kummikostüümis kalamees suurele kalale vette peakat järele hüppab.
Kogenud kalameeste jaoks ei ole 3 kilone haug veel tea mis hiiglane, kuid eks neid suuremaid tule ka veel. Loeb sõna "suurim" ning kui kohe alguses 10 kilose kaldale sikutaks, siis ei paneks 5 kilone enam jalgugi värisema.
Kui suur kala otsas, siis on adrenaliini tase veres eriti kõrge. Suurima kala kättesaamine on väga eriline tunne - mida vägevama võitluse kala maha peab seda võimsam on tunne. Kes ei usu, lugegu raamatut "Vanamees ja meri."
Ise tõmbasin välja 5 tagasihoidlikuma suurusega haugi (3 ketasunnaga ning 2 kummilandiga). Purustatud sai müüt, et kiiska teine kala ei söö - okkad on tal küll suured ning lõpusekaaned teravad kuid haugi eest need ei kaitse. Tundus, et pigem tekitavad isu. Ülejäänud saak oli 11 kiiska, 12 särge, 1 roosärg ja 1 turb. Särjed on sellel aastal üllatavalt suured Vigala jões ning söövad väga aplalt maisi.
Sattusime onupojaga ka vist ühe hübriidi otsa - maisiga püüdmisel saime lisaks särgedele kumbki ühe roosärje. Rohelist värvi ja erkpunaste uimedega nagu roosärjed ikka. Probleem oli selles, et nende kehakuju oli üksteisest erinev ning ühel avanes suu ülespoole ning teisel allapoole.